• Αρχική
  • Forum
  • Βοήθεια
  • Ημερολόγιο
  • Σύνδεση
Αποστολέας Θέμα: επιλογη ηχειων  (Αναγνώστηκε 267 φορές)
Φεβρουάριος 16, 2019, 06:57:55 μμ
Αρχάριος
*
Status: Αποσυνδεδεμένος
ID Number: 4039
athens
Γεια σας.Ειμαι σε αναζητηση για επιλογη ηχειων στο σμαρτακι καποια πραγματα τα εχω αποφασισει απλα θα με βοηθουσε πολυ να ακουσω γνωμες μια και ειμαι σχετικα νεος στον χωρο.Θελω λοιπων να φτιαξω ταμπλο στο σμαρτ με 4 8αρια και δυο κορνες για αρχη.Να ξεκαθαρισω πως μου αρεσει κατι που να προσανατολιζετε στην ποιοτητα του ηχου με οσο καλυτερη ενταση θα μπορουσε να εχει.οπως ειπα εχω κανει καποιες επιλογες οι οποιες ειναι οι εξης
-ενισχυτης hertz hdp4
-tweeter hertz st25
-4 hertz show spl 200.1 η faital pro 8'(εδω πραγματικα αρχιζουν τα δυσκολα διοτι εχω ακουσει απο πολλους καλα λογια για τα faital πως εχουν γλυκο ηχο και ποιοτητα αλλα επεισης εχω ακουσει αμαξι με τα hertz και μου αρεσαν πολυ και γενικοτερα μου αρεσουν τα προιοντα της)θα ηθελα να μου πειτε την γνωμη σας και για το ολο συστημα αλλα και για την συγκριση των δυο ηχειων η και να μου προτεινετε κατι αλλο.Ευχαριστω και καλως σας βρηκα και παλι.
Καταγράφηκε
Φεβρουάριος 17, 2019, 02:08:25 μμ
Ηλεκτρονικός
ID Number: 76
Αθήνα
Ποιον να βρεις να τα έχει ακούσει και τα 2 (ιδανικά με το ίδιο setup) και τι να σου πει; Όλα ίδια είναι, βάλε τα ηχεία που σ' αρέσουν και άστα να παίξουν.

Απο κει και πέρα, τι ποιότητες θα είναι αυτές με 8ιντσα midrange να γκελάρουν σε παρμπρίζ οδηγούμενα από ψηφιακό ενισχυτή, δεν ξέρω. Το παν είναι να σ αρέσει εσένα, μην την ψάχνεις και πολύ παραπέρα...
Καταγράφηκε

No audio // Maxxima 900DC, Brax E-Cap, Dynamat, GLADEN AUDIO Aero-Extreme, Brax eXvibration

http://www.youtube.com/watch?v=aUQ1E5jk6m0&feature=c4-overview&list=UUb0o_x5c5p_JPsC7H8AYfbw
Φεβρουάριος 17, 2019, 05:41:28 μμ
Αρχάριος
*
ID Number: 4039
athens
Θα ηθελα την γνωμη σου για το αν θα μπορουσα αν διορθωσω καπως καποια λαθη ειτε σε πραγματα απο λαθος επιλογες πχ ενισχυτης η χορος τοποθετησης.Σιγουρα αν δεν εχεις ακουσει κατι ιδιο δεν μπορεις να σαι σιγουρος απλα η εμπειρια βοηθαει σε αυτο,αν μπορουσες να μου δωσεις καποιες συμβουλες θα με βοηθουσες πολυ.
Καταγράφηκε
Φεβρουάριος 20, 2019, 12:56:13 πμ
Ηλεκτρονικός
ID Number: 76
Αθήνα
Θα ηθελα την γνωμη σου για το αν θα μπορουσα αν διορθωσω καπως καποια λαθη ειτε σε πραγματα απο λαθος επιλογες πχ ενισχυτης η χορος τοποθετησης.Σιγουρα αν δεν εχεις ακουσει κατι ιδιο δεν μπορεις να σαι σιγουρος απλα η εμπειρια βοηθαει σε αυτο,αν μπορουσες να μου δωσεις καποιες συμβουλες θα με βοηθουσες πολυ.

Δεν θα σ' αρέσει η  γνώμη μου, το λάθος είναι να ασχοληθείς με ένα τέτοιο σύστημα. Ως άθλημα, το δέχομαι, αλλά για να ακούς ήχους (γιατί με μουσική καμία σχέση) τουλάχιστον με τον τρόπο που κατά κόρον υλοποιείται στο Ελλάντα, να σπρώξεις αμέτρητο μαρούλι για να καταστρέψεις το αμάξι και τ αφτιά σου, όχι.

Από κει και πέρα, περί ορέξεως κολοκυθόπιτα...
Καταγράφηκε

No audio // Maxxima 900DC, Brax E-Cap, Dynamat, GLADEN AUDIO Aero-Extreme, Brax eXvibration

http://www.youtube.com/watch?v=aUQ1E5jk6m0&feature=c4-overview&list=UUb0o_x5c5p_JPsC7H8AYfbw
Φεβρουάριος 24, 2019, 08:52:06 μμ
Brainstorm Soundlabs
Καμμένος
ID Number: 3071
Γεια σας.Ειμαι σε αναζητηση για επιλογη ηχειων στο σμαρτακι καποια πραγματα τα εχω αποφασισει απλα θα με βοηθουσε πολυ να ακουσω γνωμες μια και ειμαι σχετικα νεος στον χωρο.Θελω λοιπων να φτιαξω ταμπλο στο σμαρτ με 4 8αρια και δυο κορνες για αρχη.Να ξεκαθαρισω πως μου αρεσει κατι που να προσανατολιζετε στην ποιοτητα του ηχου με οσο καλυτερη ενταση θα μπορουσε να εχει.οπως ειπα εχω κανει καποιες επιλογες οι οποιες ειναι οι εξης
-ενισχυτης hertz hdp4
-tweeter hertz st25
-4 hertz show spl 200.1 η faital pro 8'(εδω πραγματικα αρχιζουν τα δυσκολα διοτι εχω ακουσει απο πολλους καλα λογια για τα faital πως εχουν γλυκο ηχο και ποιοτητα αλλα επεισης εχω ακουσει αμαξι με τα hertz και μου αρεσαν πολυ και γενικοτερα μου αρεσουν τα προιοντα της)θα ηθελα να μου πειτε την γνωμη σας και για το ολο συστημα αλλα και για την συγκριση των δυο ηχειων η και να μου προτεινετε κατι αλλο.Ευχαριστω και καλως σας βρηκα και παλι.
Εξαιρετικος εγκαταστατης ειναι ο Karpis car audio στο Ιλιον.Εχει μεγάλη εμπειρία επι του θέματος.Περνα μια βόλτα.Θα σε κατατοπίσει σίγουρα
Καταγράφηκε

Επιιμέλεια εγκατάστασης & ρύθμισης:Ανδρέας Δραγκιώτης
Ήχος & Aυτοκίνητο
http://www.dragiotis.gr

TinyPortal © 2005-2011