• Αρχική
  • Forum
  • Βοήθεια
  • Ημερολόγιο
  • Σύνδεση
Αποστολέας Θέμα: Protection mode  (Αναγνώστηκε 206 φορές)
Ιανουάριος 09, 2019, 12:40:55 μμ
Σκαλιστήρι
*
Status: Αποσυνδεδεμένος
ID Number: 3867
Άνω Λιόσια Αττικής
Χρόνια πολλά και καλή χρονιά με υγεία σε όλους!
Μετά από αλλαγή θέσης στον ενισχυτή του sub ανάβει προστασία στις μεσαίες και πάνω στάθμες(ήταν πάνω στην κούτα και τον έβαλα κάτω από την σιδερένια εταζιερα αναποδα)ίδια καλώδια ίδια ολα,τι μπορεί να έγινε;
Καταγράφηκε
Ιανουάριος 09, 2019, 07:37:57 μμ
Team Mcintosh Greece
Global Moderator
Ηλεκτρονικός
Status: Συνδεδεμένος
ID Number: 1344
Αθήνα
Alarm Engineer
Μήπως είναι ποιο πολλά volt η προενισχυση της νέας πηγής σε σχέση με την παλιά και τερματίζει ποιο εύκολα ο ενισχυτής ;
Καταγράφηκε
Ιανουάριος 09, 2019, 08:00:13 μμ
Σκαλιστήρι
*
Άνω Λιόσια Αττικής
δεν αλλαξα ακομα πηγη.ολα ειναι οπως ήταν το μονο που άλλαξα ειναι η θεση του ενισχυτη ολα μα ολα ιδια.και ουτε πειράχτηκε κατι αλλο απο τα υπολοιπα που ειναι στο πορτ παγκαζ.που αλλού να παει το μυαλο μου.ταχω παιξει το κουλοπροβλημα.ενω πριν την αλλαγη έπαιξε ωραια μεχρι και στο τερμα και λιγο παραπανω....
Καταγράφηκε
Ιανουάριος 09, 2019, 08:03:12 μμ
Σκαλιστήρι
*
Άνω Λιόσια Αττικής
όπα όπα τωρα που το ξανασκέφτομαι επειδη δεν εχω μπορνα στην κουτα εκοψα το καλώδιο και εβαλα ανάμεσα μια κλεμα ηλεκτρολογικη.λες;γιατι εχω σκοπο να δοκιμασω κατι σαμπακια μεθαυριο.για ευκολία δηλ.
Καταγράφηκε
Ιανουάριος 10, 2019, 11:47:03 πμ
Σκαλιστήρι
*
Άνω Λιόσια Αττικής
το προβλημα λύθηκε!!
ειχε ξεφύγει μια τριχα απο το θετικο του sub πάνω στον ενισχυτη και ακουμπαγε στο σασί του ακριβώς διπλα.κατα τύχη την ειδα καθώς ειχα αφαιρεθεί που μίλαγα στο κινητο και κοίταζα ακριβώς πανω στα καλωδια του ενισχυτη κανα 10λεπτο.αλλιώς ακομα θα εψαχνα σε λαθος μέρη.ευχαριστω!
Καταγράφηκε

TinyPortal © 2005-2011