• Αρχική
  • Forum
  • Βοήθεια
  • Ημερολόγιο
  • Σύνδεση
Αποστολέας Θέμα: δωράκι !  (Αναγνώστηκε 166 φορές)
Δεκέμβριος 19, 2018, 11:18:57 μμ
Σκαλιστήρι
*
Status: Συνδεδεμένος
ID Number: 3867
Άνω Λιόσια Αττικής
βασικά καλησπέρα σας!
μιας και γιορτές σκέφτηκα για κανα δωράκι  στη hondαρα.
πηγη vs coilovers;
αν καταλήξουμε στην πηγη υπαρχουν 2 προβληματα που θα χρειαστούν οι γνωσεις σας!παμε λοιπόν.
1)σαν pioneerακιας θα πήγαινα για το x9600bt αλλα δε θελω να ξαναασχοληθω με  το θεμα πηγη για αρκετά χρόνια όποτε θα παω σε καποιο Kenwood με τα οποια δεν ξερω τιποτα απολύτως ουτε εχω ασχοληθεί ποτε.το x5000bt ας πουμε τι λεει;με ενδιαφέρουν οι τρεις εξοδοι προενισχυσης,η ποιοτητα του δεκτη και να ειναι και ας το πουμε ασπαστη(αχαλαστη).και σαν δευτερη φαση μηπως διαβαζει και εξωτερικο σκληρο;
2)τωρα στελνω σημα στους ενισχυτες απο καρτα ηχου με 3 ζευγη rca.οταν και αμα μπει το r/cd θα μπορω να στειλω στους ενισχυτες παραλληλα αλλα 3 ζευγη rca;
δηλ.οταν ανοιγω το r/cd να στελνω πισω κανονικα με remote και rca.αλλα οταν θα χρειαστει να κλείνει το r/cd,να ανοίγω το pc και να παιζω οπως τωρα;χωρις να αλλαζω rca ομως;ε Αγιε μου Βασίλη ε γινεται;;
Καταγράφηκε
Δεκέμβριος 21, 2018, 01:37:14 μμ
Κάφτης
**
ID Number: 3204
μπασάκιας πολυτελείας
να σου πω για το 2

κανονικα δεν γινεται. δεν ειναι σωστο να εχεις δυο πηγες παραλληλα σε μια εισοδο.
δεν ειμαι σιγουρος αν θα σου δημιουργησει βλαβη αλλα σιγουρα δε θα παιζει οσο καλα παιζει κανονικα συνδεμενο
Καταγράφηκε

Δεκέμβριος 22, 2018, 09:12:59 πμ
Ηλεκτρονικός
ID Number: 76
Αθήνα
Εγώ θα σου πω για το 1.

Αν θέλεις επώνυμη, άσπαστη πηγή με επαρκή τεχνολογία και εξοπλισμό (24άρια φίλτρα και time aligment δεν τα βρίσκεις κάθε μέρα σ΄αυτή την κατηγορία τιμής, ούτε καν...) και πολύ καλή προενίσχυση και δέκτη και συνολικό πακέτο που θα καλύψει το 90% των χρηστών, τσέκαρε οπωσδήποτε τις Ken 5000/5100/5200. Ντάξει, δεν θα γίνουν ποτέ (κάποια ακριβή) Alpine ή Pioneer, αλλά όταν αναλογίζεται κανείς τι προσφέρουν για 100 και κάτι ψιλά ευράκια, είναι μονόδρομος.
Καταγράφηκε

No audio // Maxxima 900DC, Brax E-Cap, Dynamat, GLADEN AUDIO Aero-Extreme, Brax eXvibration

http://www.youtube.com/watch?v=aUQ1E5jk6m0&feature=c4-overview&list=UUb0o_x5c5p_JPsC7H8AYfbw
Δεκέμβριος 22, 2018, 01:11:51 μμ
Σκαλιστήρι
*
Άνω Λιόσια Αττικής
Εντάξει αλλά γιατί το 5200 είναι το πιο πλούσιο και έχει μόνο 100€,και τα άλλα δύο κοντά στα 200 και πιο φτωχά;παίζει κάτι που δεν ξέρω η που δεν βλέπω στα specs;

Καταγράφηκε
Δεκέμβριος 22, 2018, 01:13:11 μμ
Σκαλιστήρι
*
Άνω Λιόσια Αττικής
Και επίσης με τα rca τι θα κάνω; Πώς θα τα συνδέσω παράλληλα;χωρίς ιδιαίτερα προβλήματα;δεν μπορεί να μην υπάρχει λύση!
Καταγράφηκε
Δεκέμβριος 22, 2018, 01:21:59 μμ
Team Mcintosh Greece
Global Moderator
Ηλεκτρονικός
ID Number: 1344
Αθήνα
Alarm Engineer
Το 5200 είναι το ποιο πρόσφατο και το φέρνουν κάποια  καταστήματα απο εξωτερικό  , τα αλλά δυο είναι παλιότερα μοντέλα και δεν υπάρχει λόγος  για να γίνει κάτι αντίστοιχο.
Καταγράφηκε
Δεκέμβριος 22, 2018, 01:23:45 μμ
Team Mcintosh Greece
Global Moderator
Ηλεκτρονικός
ID Number: 1344
Αθήνα
Alarm Engineer
Και επίσης με τα rca τι θα κάνω; Πώς θα τα συνδέσω παράλληλα;χωρίς ιδιαίτερα προβλήματα;δεν μπορεί να μην υπάρχει λύση!

Υπάρχει λύση , παίρνεις έναν επεξεργαστή που έχει αρκετές εισόδους και απο τον κοντρολερ του επιλέγεις  ποια πηγή θα παίξει .
Καταγράφηκε
Δεκέμβριος 22, 2018, 01:51:57 μμ
Σκαλιστήρι
*
Άνω Λιόσια Αττικής
Οπωτε το πιο vfm. το 5200.και άμεσα πριν ανέβει.οσο για τον επεξεργαστή μου πέφτει λίγο ακριβό για την τσέπη μου αυτή τη στιγμή.ευχαριστω παιδιά για το χρόνο σας!
Καταγράφηκε

TinyPortal © 2005-2011