• Αρχική
  • Forum
  • Βοήθεια
  • Ημερολόγιο
  • Σύνδεση
Αποστολέας Θέμα: μπερδεμα με ρυθμιση 4 καναλου.  (Αναγνώστηκε 147 φορές)
Νοέμβριος 17, 2018, 11:45:09 πμ
Σκαλιστήρι
*
Status: Συνδεδεμένος
ID Number: 3867
Άνω Λιόσια Αττικής
γεια χαρα σε όλους!
εχουμε και λεμε:
4καναλος phase rs4
ενα σετ διαιρουμενο μπροστα(audison)
ενα σετ οβαλ πισω(clarion)
ανα sub πιο πισω(mtx15)
ερωτηση:πως θα τα συνδεσω με δεδομενο οτι δεν εχω σκοπο για δευτερο ενισχυτη λογο καλωδιων και οικονομικης δυσχέρειας;
και η δευτερη και συμαντικοτερη ερωτηση εφόσον δεν εχω πηγη,αλλα παιζω με car pc   πως θα ρυθμισω τα οβαλ να παιζουν πολυ πολυ χαμηλα;ίσα να ακούγονται.ενω τα μπροστινα σετ να παιζουν κανονικα;
ξερω τις αποψεις περι οβαλ αλλα πλέον δεν παιζω σχεδον ποτε δυνατα.εχω ριξει λιγο το αυτι μου στις πολλές και καλες συχνοτητες!και μου αρεσει αυτο.
ευχαρισρω προκαταβολικα γιατι ξερω απο τωρα λογο πειρας οτι θα βοηθηθω στο έπακρον
Καταγράφηκε
Νοέμβριος 17, 2018, 11:47:39 πμ
Team Mcintosh Greece
Global Moderator
Ηλεκτρονικός
ID Number: 1344
Αθήνα
Alarm Engineer
Βρες έναν πολύ οικονομικό δικαναλο της τάξης των 30/50€ και συνδεσε τα οβάλ .
Καταγράφηκε
Νοέμβριος 17, 2018, 11:54:02 πμ
Σκαλιστήρι
*
Άνω Λιόσια Αττικής
τα εχω εξετασει ολα τα ενδεχομενα αλλα εχω σπασει το ποδι απο μηχανη εδω και 6 μηνες και λεφτα 0.και τωρα που αρχιζω και ψιλοπερπαταω ειπα για τιποτα ενεξωδα πειραματα.ειμαι καλυμενος με το διαιρούμενο πληρος!!ετσι για ξεπιασμα να μη σαπισω τελειως...δηλαδη χωρις ενισχυτη δευτερο αποκλείεται;
Καταγράφηκε
Νοέμβριος 17, 2018, 12:07:54 μμ
Team Mcintosh Greece
Global Moderator
Ηλεκτρονικός
ID Number: 1344
Αθήνα
Alarm Engineer
Πρώτα απο όλα περαστικά , και γρήγορη ανάρρωση .
Λογικά  θες να παίξεις με τα δυο ζεύγη του ενισχυτή να οδηγήσουν τα ηχεία σου (διαιρούμενα /οβάλ) και τα αλλά δυο σε γέφυρα να οδηγήσεις το σαμπ .
εάν πας σε αυτή την λύση η ισχύς των δυο καναλιών του ενισχυτή θα μοιράζετε στα εμπρός και πίσω ηχεία όποτε δεν θα μπορείς να έχεις την χαμηλότερη ένταση που ζητάς απο τα οβάλ .

Υ.γ.: Υπάρχει η λύση του να κανείς δυο κανάλια να παίξουν  και ηχεία και σαμπ αλλά χρειάζεται κύκλωμα με βατικες αντιστάσεις και να φτιάξεις πηνίο , δύσκολο και εάν το πετύχεις ....
Καταγράφηκε
Νοέμβριος 17, 2018, 12:19:32 μμ
Σκαλιστήρι
*
Άνω Λιόσια Αττικής
ευχαριστω πολύ.
καταλαβα.στην πορεια αν βρω κάποιον μικρο ενισχυτη το δοκιμαζω.η ακομα καλυτερα εναν μονοκαναλο για το sub,ενα ακομα σετ διαιρούμενων στις πισω πορτες ιδια με τα εμπρος και παμεεεεε!καλα το σκεφτομαι;προς το παρών θα κανω αλλα για γυμναστικη(ξεμουδιασμα)thanks a lot!
Καταγράφηκε
Νοέμβριος 19, 2018, 12:09:40 πμ
Ηλεκτρονικός
Status: Αποσυνδεδεμένος
ID Number: 76
Αθήνα
Ένα ακόμη 2δρομο στις πίσω πόρτες τι ακριβώς θα καλύπτει; Που αποσκοπεί;
Καταγράφηκε

No audio // Maxxima 900DC, Brax E-Cap, Dynamat, GLADEN AUDIO Aero-Extreme, Brax eXvibration

http://www.youtube.com/watch?v=aUQ1E5jk6m0&feature=c4-overview&list=UUb0o_x5c5p_JPsC7H8AYfbw
Νοέμβριος 19, 2018, 11:41:18 μμ
Σκαλιστήρι
*
Άνω Λιόσια Αττικής
kick bass.μου αρεσει πολυ το χτυπητο μπασο.και παραπανω ενταση μαλλον.πανελ για 8αρι δε βαζω.οπωτε τι μενει;η αυτο η να αλλαξω sub και να παω 2×10.αλλα επειδη ειμαι και σενταν(civic vti eg9)
δεν ξερω αρχίζει και μπερδευει το πράγμα...
Καταγράφηκε

TinyPortal © 2005-2011