• Αρχική
  • Forum
  • Βοήθεια
  • Ημερολόγιο
  • Σύνδεση
Αποστολέας Θέμα: Προβλημα με impact hc 250.2  (Αναγνώστηκε 170 φορές)
Νοέμβριος 01, 2018, 10:41:03 πμ
Σκαλιστήρι
*
Status: Συνδεδεμένος
ID Number: 3232
Καλησπερα σας εχω τον ενιαχυρη αυτον κ παιζω 8 beyma κ 2 κορνες κ οποτε παιζω εκτος απο θερμοκρασια που ζεσταινεται ο ενισχυτης μ καιει κ την ασφαλεια π εχω βαλειχγια προστασια στο καλωδιο που.πηγαινει στα ηχεια .. δε μ φαινετςι λογικο μιας κ τα rms που βγαζει ειναι παραπανω απο αυτα που χρειςζομαι εχετε καποια ιδεα?
Καταγράφηκε
Νοέμβριος 01, 2018, 01:58:38 μμ
Κάφτης
**
Status: Αποσυνδεδεμένος
ID Number: 3204
μπασάκιας πολυτελείας
αν εξασφαλισεις οτι το καλωδιο ρευματος εχει επαρκη διατομη (στην ξεφτυλα 3αρι θελει), οτι τα καλωδια των ηχειων ειναι συνεδεμενα μονο σε ηχεια και δεν ακουμπανε πουθενα αλλου τοτε θα εκανα το παρακατω

θα αποσυνδεα τα παντα απο πανω του και θα συνεδεα ενα ενα το καθε μεγαφωνο σε καθε καναλι.
αν δεν υπαρχει θεμα με ενα μεγαφωνο θα αρχιζα να προσθετω ενα ενα σε καθε καναλι
αν δεν υπαρχει ουτε και τοτε θεμα με κανενα απο τα δυο καναλια θα εβαζα απο ενα σε καθε καναλι, 1 δεξι και 1 αριστερο, 2 δεξι και 2 αριστερο κλπ
προφανως 4 και 4 και κορνες σβηνει , δεν ξερεις αν ειναι λογω φορτιου στο ενα και στα δυο καναλια

φυσικα αυτα υπο την προυποθεση οτι οταν πρωτομπηκαν δουλευαν τζιτζι και κατι εγινε τωρα , γιατι αν το κανει απο την αρχη της εγκαταστασης προφανως το θεμα παει σε καλωδιωση και οχι τοσο στον ενισχυτη τον ιδιο η τα μεγαφωνα.
Καταγράφηκε

Νοέμβριος 01, 2018, 02:11:33 μμ
Team Mcintosh Greece
Global Moderator
Ηλεκτρονικός
ID Number: 1344
Αθήνα
Alarm Engineer
Σωστά τα λόγια του Παναγιώτη !!
Επίσης σημαντικό είναι  σε τι διάταξη είναι συνδεδεμένα τα ηχεία στον ενισχυτή ;
Καταγράφηκε
Νοέμβριος 01, 2018, 04:02:58 μμ
Σκαλιστήρι
*
Το καλωδιο ειναι μηδενικο τωρα αν το εκανε απο την αρχη δ ειμαι σιγουρος κ σιγουρα δε καιει σε κανονικη ενταση τοχω μετρησει κ στα ρευματα κ παει μεχρι 11 11.5 οτσν παιζω τερμα κ η μπαταριες πεφτουν μεχρι 12.2
Καταγράφηκε
Νοέμβριος 02, 2018, 12:16:50 πμ
Αρχικάφτης
ID Number: 206
Παράθεση
μ καιει κ την ασφαλεια π εχω βαλειχγια προστασια στο καλωδιο που.πηγαινει στα ηχεια
Ασφάλεια στο καλώδιο που πάει στα ηχεία;
Καταγράφηκε

-«Αυτό πίσω, φούρνος είναι;»
(απορία αστυνομικού για την κούτα)
Νοέμβριος 02, 2018, 01:02:36 πμ
Σκαλιστήρι
*
Ξεκιναει καλωδιο απο τον ενισχυτη για να παει στα ηχεια κ εχει ασφαλειοθηκη με 80αμπερ ασφαλεια κ την καιει μηπως να δοκιμασω μεγαλυτερη ασφαλεια;
Καταγράφηκε
Νοέμβριος 02, 2018, 01:20:00 πμ
Global Moderator
Ηλεκτρονικός
ID Number: 38
Ευβοια
Team StreetBassClub
Ξεκιναει καλωδιο απο τον ενισχυτη για να παει στα ηχεια κ εχει ασφαλειοθηκη με 80αμπερ ασφαλεια κ την καιει μηπως να δοκιμασω μεγαλυτερη ασφαλεια;

και ο λογος που μπηκε εκει ασφαλεια??
Καταγράφηκε

www.NissanClub.gr      Zio 4ever alive...
Car Audio Experience
Νοέμβριος 02, 2018, 02:47:24 πμ
Σκαλιστήρι
*
Δεν εχω ιδεα μαλλον για να μην καψω καποιο ηχειο; εχει παντου ασφαλειες πρεπει ναχω 4 αλλη για ηχεια αλλη στο αλλο ενιαχυτη για τα γουφερ αλλη για μπαταριες... τι να πω δε τα ξερω καθολου αυτα με τα ρευματα
Καταγράφηκε
Νοέμβριος 02, 2018, 08:58:36 μμ
Αρχικάφτης
Ποιός εξυπνάκιας έβαλε ασφάλειες στα μεγάφωνα;
Φίλος σου, σου  έφτιαξε το σύστημα;
Καταγράφηκε

Νοέμβριος 02, 2018, 11:30:43 μμ
Σκαλιστήρι
*
Φιλος με μαγαζι πολυ γνωστο στα σεπολια... εντωμεταξυ προσπαθω να ανεβασω και καποιες φωτογραφιες να δειτε αλλα δε βρισκω τον τροπο
« Τελευταία τροποποίηση: Νοέμβριος 02, 2018, 11:32:36 μμ by dimsport » Καταγράφηκε
Νοέμβριος 02, 2018, 11:32:58 μμ
Αρχικάφτης
Ο Γεωργούλιας;
Καταγράφηκε

Νοέμβριος 02, 2018, 11:35:23 μμ
Σκαλιστήρι
*
Ναι
Καταγράφηκε
Νοέμβριος 02, 2018, 11:50:36 μμ
Αρχικάφτης
Πρώτη φορά βλέπω (διαβάζω/ακούω) για ασφάλειες στη γραμμή των μεγαφώνων.
Μήπως έκαιγες συνέχεια μεγάφωνα και σου έβαλε ασφάλειες ως ύστατη λύση;
Καταγράφηκε

Νοέμβριος 03, 2018, 12:25:01 πμ
Σκαλιστήρι
*
2 φορες μου καηκαν μια κορνα τη μια φορα κ ενα ηχειο μια αλλη δε καιω γενικα... για αυτο το λεω δε ξερω για ποιο λογο
Καταγράφηκε
Νοέμβριος 03, 2018, 08:22:22 πμ
Ηλεκτρονικός
ID Number: 76
Αθήνα
Κάνε στον εαυτό σου μια μεγάλη χάρη και ένα απίστευτο δώρο: ΜΗΝ ΞΑΝΑΝΟΙΞΕΙΣ το ηχοσύστημα μέχρι να πας σε έναν σοβαρό εγκαταστάτη να του ρίξει μια ματιά και να σου πει τι μπορεί να γίνει (αν και πιστεύω πως μια φρίκη θα τη φάει, αλλά τες πα, είναι και η δουλειά του αυτή...  :D ). Ασφάλειες σε 0νικο καλώδιο που καίγονται για πλάκα, ασφάλειες στις εξόδους ηχείων και άλλα μαγικά μαγειρέματα, ΔΕΝ μου ακούγονται και τόσο "υγιή"... Το νου σου...
Καταγράφηκε

No audio // Maxxima 900DC, Brax E-Cap, Dynamat, GLADEN AUDIO Aero-Extreme, Brax eXvibration

http://www.youtube.com/watch?v=aUQ1E5jk6m0&feature=c4-overview&list=UUb0o_x5c5p_JPsC7H8AYfbw
Νοέμβριος 03, 2018, 10:33:27 πμ
Σκαλιστήρι
*
Χμμμ τοσο καλα... και δεν εχω καν χρονο να ασχοληθω μονο το βραδυ βγαινω που σχολαω εχουν κλεισει τα παντα ... και τι εννοουμε σοβαρο εγκαταστατη; τι προτεινεις;
Καταγράφηκε
Νοέμβριος 05, 2018, 01:43:33 πμ
Global Moderator
Ηλεκτρονικός
ID Number: 38
Ευβοια
Team StreetBassClub
Ο συγκεκριμενος εγκαταστατης ειναι πολυ καλος και το εχει εποδειξει τοσα χρονια στον χωρο.
κατι αλλο παιζει λογικα.
για βγαλε μας και μερικες φωτο απο ενισχυτες καλωδια ασφαλειες κλπ γιατι ισως να εχεις κανει καποιο λαθος η να εχεις μπερδευτει.
Καταγράφηκε

www.NissanClub.gr      Zio 4ever alive...
Car Audio Experience

TinyPortal © 2005-2011