• Αρχική
  • Forum
  • Βοήθεια
  • Ημερολόγιο
  • Σύνδεση
Αποστολέας Θέμα: Αισθητήρες Παρκαρίσματος & Κάμερες  (Αναγνώστηκε 679 φορές)
Νοέμβριος 03, 2017, 12:10:22 μμ
Σκαλιστήρι
*
Status: Συνδεδεμένος
ID Number: 3341
Από αισθητήρες παρκαρίσματος, τι πρέπει να προσέξει κανείς; Υπάρχει κάτι που μπορεί να συνδεθεί με μονάδα Pioneer AVIC-F60DAB;
Υπάρχουν κάποιοι προτεινόμενοι;
Επίσης με τις κάμερες, υπάρχει δυνατότητα να χρησιμοποιείται σε πορεία με καταγραφή και παράλληλα ως κάμερα οπισθοπορείας (λόγω ότι το Pioneer νομίζω ότι παίρνει κάτι τέτοιο);
Καταγράφηκε
Νοέμβριος 03, 2017, 08:37:00 μμ
Team Mcintosh Greece
Global Moderator
Ηλεκτρονικός
ID Number: 1344
Αθήνα
Alarm Engineer
Εχει HDD ή κάποια SD card ή κάπου να  μπορέσει να αποθηκεύσει αρχεία η πηγή σου για να κάνει καταγραφή ;
Καταγράφηκε
Νοέμβριος 05, 2017, 08:46:57 πμ
Σκαλιστήρι
*
Και τα δυο.
Καταγράφηκε
Νοέμβριος 05, 2017, 10:09:38 πμ
Team Mcintosh Greece
Global Moderator
Ηλεκτρονικός
Αθήνα
Alarm Engineer
Όλες οι κάμερες εαν πάρουν τροφοδοσία + - 12 volt βγάζουν δημα video που μπορείς να το εκμεταλλευτείς όπως εσυ νομίζεις , εαν η πηγή σου εχει τις δυνατότητες καταγραφής τότε μπορεί να γινει αυτο που θες .
Καταγράφηκε
Νοέμβριος 21, 2017, 11:07:44 πμ
Σκαλιστήρι
*
Υπάρχει κάμερα που να γράφει συνεχώς ή με ανίχνευση κίνησης; Αυτά όταν είναι σβηστός κινητήρας. Σε αυτή τη περίπτωση με τη μπαταρία υπάρχει λύση;
Καταγράφηκε
Νοέμβριος 21, 2017, 05:22:50 μμ
Team Mcintosh Greece
Global Moderator
Ηλεκτρονικός
Αθήνα
Alarm Engineer
Υπάρχει κάμερα που να γράφει συνεχώς ή με ανίχνευση κίνησης; Αυτά όταν είναι σβηστός κινητήρας. Σε αυτή τη περίπτωση με τη μπαταρία υπάρχει λύση;

Για όλα υπάρχει λύση ,
τωρα για την επάρκεια σε ρεύμα εξαρτάται πόσο τακτικά μετακινεις το αυτοκίνητο σου .

Για να ψάχνεις όμως κάτι τέτοιο θες να μας πεις τι ακριβώς θες να κανεις ;
Καταγράφηκε
Νοέμβριος 22, 2017, 10:43:08 πμ
Σκαλιστήρι
*
Έχεις να προτείνεις κάποια;
Καταγράφηκε
Νοέμβριος 22, 2017, 02:56:43 μμ
Team Mcintosh Greece
Global Moderator
Ηλεκτρονικός
Αθήνα
Alarm Engineer

Στο eBay υπάρχουν άπειρα car Dvr .
Όπως σου είπα όμως και ποιο πάνω εαν δεν πεις τι θες να κανεις,  δεν μπορούμε να βοηθήσουμε παραπάνω .
Καταγράφηκε
Νοέμβριος 22, 2017, 09:34:30 μμ
Σκαλιστήρι
*

Στο eBay υπάρχουν άπειρα car Dvr .
Όπως σου είπα όμως και ποιο πάνω εαν δεν πεις τι θες να κανεις,  δεν μπορούμε να βοηθήσουμε παραπάνω .

Τι παραπάνω μπορώ να πω, αν γίνεται κάμερα που να καταγράφει με την εκκίνηση μηχανής και αν γίνεται όταν είναι σβηστή η μηχανή με εντοπισμό κίνησης ή συνεχόμενα, φυσικά αυτό δεν ξέρω τι μπορεί να γίνει με τη μπαταρία για να μην αδειάσει ή να μη δημιουργηθεί πρόβλημα.
Καταγράφηκε
Νοέμβριος 22, 2017, 10:15:56 μμ
Team Mcintosh Greece
Global Moderator
Ηλεκτρονικός
Αθήνα
Alarm Engineer
Ναι φίλε μου ,  αλλα εγώ ρωτάω , θες μια κάμερα που να κάνει καταγραφή το βράδυ που παρκάρεις εως το πρωί που θα πας να πάρεις το αυτοκίνητο σου ; Αφήνεις μεγάλα διαστήματα το αυτοκίνητο σου χωρίς να το μετακινεις  ; Τι θέλεις να βλέπει ;
Με μια κάμερα που θα μπει στον προφυλακτήρα καλύπτεται ή θες κάτι που θα το στήνεις σε κάποιο σημείο της καμπίνας και όταν χρησιμοποιείς το αυτοκίνητο να την βγάζεις ;
Το αυτοκίνητο το αφήνεις σε πάρκινγκ ; Μήπως ειναι καλύτερα να βαλεις κάμερες στο πάρκινγκ ;
Καταγράφηκε
Νοέμβριος 30, 2017, 08:34:18 πμ
Σκαλιστήρι
*
Θα περιγράψω τι με ενδιαφέρει, τώρα τι υπάρχει ακριβώς δεν ξέρω.
Αν γίνεται να μπορεί να χρησιμοποιείται κάμερα πορείας (να καταγράφει στο δρόμο), να καταγράφει όταν είναι σταθμευμένο (είτε συνεχώς είτε με ανίχνευση κίνησης).
Τώρα, αν γίνεται να χρησιμοποιούνται δυο κάμερες (εμπρός πίσω) ώστε η πίσω να βοηθά σε παρκάρισμα θα ήταν ιδανικό.
Επίσης δεν ξέρω τι γίνεται όσον αφορά τη πίσω, δηλαδή αν συνεργάζεται με αισθητήρες και οθόνη multimedia, ώστε να απεικονίζει με γραμμές τις αποστάσεις (νομίζω η pioneer είχε μια για πίσω).
Ελπίζω να το εξήγησα σωστά. Αν έχεις υπόψη κάποια μοντέλα;
Καταγράφηκε
Δεκέμβριος 01, 2017, 02:23:08 μμ
Σκαλιστήρι
*
Όσον αφορά τις κάμερες, στο site της pioneer βλέπω μόνο το ND-BC8, αλλά αναφέρει ότι είναι NTSC, δεν ξέρω αν παίζει ρόλο αυτό, καθώς και ότι είναι 129 μοίρες γωνία, δεν ξέρω αν υπάρχει εναλλακτική καλύτερη ή τι επιπλέον προσφέρει αυτή η κάμερα και αν συνεργάζεται καλύτερα με την οθόνη.
Καταγράφηκε
Δεκέμβριος 03, 2017, 01:20:35 μμ
Team Mcintosh Greece
Global Moderator
Ηλεκτρονικός
Αθήνα
Alarm Engineer
Δεν νομιζω ότι μπορεί η πηγή σου να κάνει όλα αυτά που γράφεις παραπάνω .
Κοίταξε μήπως σε καλύψει κάτι σε dvr αυτοκινήτου ή στον κλασσικο καθρέφτη που εχει και ενσωματωμένη κάμερα και καταγράφει στα μνήμη .
Καταγράφηκε
Δεκέμβριος 03, 2017, 09:09:58 μμ
Σκαλιστήρι
*
Δεν νομιζω ότι μπορεί η πηγή σου να κάνει όλα αυτά που γράφεις παραπάνω .
Κοίταξε μήπως σε καλύψει κάτι σε dvr αυτοκινήτου ή στον κλασσικο καθρέφτη που εχει και ενσωματωμένη κάμερα και καταγράφει στα μνήμη .

Έχεις προτεινόμενο κάποιο καλό (έστω και pm) ;
Καταγράφηκε

TinyPortal © 2005-2011