• Αρχική
  • Forum
  • Βοήθεια
  • Ημερολόγιο
  • Σύνδεση
Αποστολέας Θέμα: Προταση sub-μια βοηθεια  (Αναγνώστηκε 591 φορές)
Αύγουστος 25, 2017, 10:35:32 μμ
Τρελαμένος
Κάφτης
**
Status: Αποσυνδεδεμένος
ID Number: 3116
Αθηνα
Λοιπον καλησπερα! Παιδες εχω κολλησει απιστευτα σε επιλογη σαμπ..Πρωτον! Εχω 2 15'' jbl σε καλη κουτα θα ελεγα ,δικια μου, τα οποια ΔΕΝ τα εχω ακουσει σε πραγματικα καθαρα βατ.. ενω το καθενα ειναι 350ρμς.. και τα εχω βαλει σε αγγελια για πουλημα. θελω να παω σε κατι πολυ πιο δυνατο.. σκεφτομαι η ενα τουμπανο 15'' ή ενα τουμπανο 18'' συγκεκριμενα αυτο που εχω βαλει τρελα στο ματι ενα B2-RS. Ακουω μονο ξενη μουσικη καθολου ελληνικα ,και μαλιστα μονο χαμηλα αλλα θα μου κ...... και ενα χτυπητο να μου φευγει η ψυχη .. Πολλοι μου λενε οτι 1 15αρι μπορει να κανει χαμο με καλη κουτα σε αποσταση 3 στενων ..αλλοι μου λενε οτι 1 18'' θα κανει ακομα πιο πολυ χαμο αλλα! θα χρειαστω παραπανω ρευμα-μπαταριες
εξου και μεχρι να κουνηθει ο κωνος και θα εχω ΜΟΝΟ χαμηλες..καθολου χτυπητο και με λιγο μπασσο σε μετρια rnb οχι πολυ βαρια. Αρκετοι και μαλιστα πολλοι(!) μου λενε οτι αυτα που εχω τωρα με καλη κουτα και καλο ενισχητη με καθαρα ρμς θα ξεπερασει ολα τα υπολοιπα μιας και θα εχω και χτυπητο και χαμηλο αλλα και ελληνικα αμα υπαρξει γκομενα.. Δεν μπορω να βγαλω ακρη,συγνωμη αν τα εγραψα πολυ χυμα ,ρωτηστε με οτι ξεχασα και δεν λεω μεσα στο χαος. Ευχαριστω

Ποιο κόσμια σε παρακαλώ !
« Τελευταία τροποποίηση: Αύγουστος 25, 2017, 10:42:27 μμ by Dimman » Καταγράφηκε
Αύγουστος 26, 2017, 12:11:42 πμ
Τρελαμένος
Κάφτης
**
ID Number: 3116
Αθηνα
Συγνωμη για τη λεξη. Εχετε δικιο
Καταγράφηκε
Σεπτέμβριος 06, 2017, 02:37:41 μμ
My whats up: 6986102286
Υπεύθυνος Βορείου Ελλάδος
Καμμένος
ID Number: 1699
Σαλονικα
Γιώργος ...
Γενικα δεν εχεις μια σωστη γνωμη!! Ενα βαρυ Σαμπ προυποθετει σωστο "μεγαλο" ενισχυτη που αυτος με την σειρα του χρειαζεται πολυ ρευμα καλωδια μπαταριες δυναμο ... Μετα δεν θα εχεις φωνες πας σε αλλο φορτωμα και το καλυτερο το αμαξι θα θελει μονωση καλη γιατι θα ακους τα παντα να χτυπανε παλαμακια !!! με λιγα λογια ενα μεγαφωνο των 500-800 ευρω σου σκαβει εναν λακο των 3000-4000 ευρω παρελκομενα!!! Εισαι ετοιμος για ενα τετοιο βημα ??

Αν ναι παρε μεγαφωνο ΑΝ οχι πανε σε εναν μαστορα να σου κανει ενα καλυτερο κουτι και θα δεις μεγαλη διαφορα
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτέμβριος 06, 2017, 02:56:38 μμ by koltsas » Καταγράφηκε

151.1@45Hz with 3.1k 2 12s straight out trunk!!

The loudest trunk for 2017!! Project : #Ship_of_love!

TinyPortal © 2005-2011