• Αρχική
  • Forum
  • Βοήθεια
  • Ημερολόγιο
  • Σύνδεση
Αποστολέας Θέμα: Aποριες-προτασεις tablet pc  (Αναγνώστηκε 2523 φορές)
Νοέμβριος 10, 2011, 02:29:27 πμ
Κάφτης
**
Status: Αποσυνδεδεμένος
ID Number: 722
μια ερευνα που εκανα στην αγορα για  ενα tablet pc βρηκα πολλες ενδιαφεροντες προτασεις και φθηνες....το θεμα ειναι οτι εγω ηθελα το tablet pc να συμπεριφερετε οπως ενα κανονικο  pc, να βλεπω καμια ταινια να μπαινω  internet,και τα σχετικα,οχι ιδιετερα πραγματα...τα περισσοτερα tablet που βρηκαδν εχουν windows,αλλα ειναι andoid.......πραγμα που σημαινει οτι εχω περιορισμενη προσβαση στο νετ οτι δν μπορω να δω ταινια κτλπ.....εχω μπερδευτει λιγακι,τα φωτα σας.......πρεπει να δοσς ενα καρο λεφτα για να εχω ταμπλετ με windows?
Καταγράφηκε

Νοέμβριος 10, 2011, 02:38:12 πμ
Αρχικάφτης
ID Number: 3
Στην χωρα του πρωκτε
Αναλογα το budget.
To καλυτερο για τα δικα μου γουστα και σε νορμαλ τιμη ειναι το samsung galaxy s wifi 5.
199 euro και εχει τα παντα, η μονη υποχωρηση ειναι στο μεγεθος του μιας και ειναι μικροτερο απο τα υπολοιπα (5inch) αλλα σε αντιθεση με τα μεγαλυτερα του το κυκλοφορεις πιο ανετα.
Εγω ειχα ενα 8.9 και δεν το εβγαζα απο το σπιτι για κανεναν λογο.
Παντως μην πεσεις στην παγιδα τον κινεζικων, ειναι αργα, εχουν αθλιες οθονες, και το wifi τους δεν πιανει ουτε στα 5 μετρα.
Καταγράφηκε

Οσο αξιζει ενας κωλος, δεν αξιζει ο κοσμος ολος.

Ξεκωλοθρευτής 2: Η μέρα της στύσης
Νοέμβριος 10, 2011, 02:47:39 πμ
Κάφτης
**
ναι 3εχασα να αναφερω οτι 8ελω να ειναι 7΄ και συγκεκριμενα να το βαλω στο αμαξι στη θεση της 2 din............τωρα οσο αναφορα τα χρηματα δεν θελω να δοσω πανω απο 150 ευρω
Καταγράφηκε

Νοέμβριος 10, 2011, 11:50:54 πμ
Administrator
Βοηθός Εγκαταστάτη
ID Number: 1
Θα με βρείτε στο Μπουρνάζι...
S.B.C. Demo Car 159.7 db ''T3 Audio''
ε τοτε η Κίνα είναι μονόδρομος..

Να σου πω ομως, γιατι δεν μπορεις να δεις ταινίες απο Android?
Νομίζω πως μπορείς..
Καταγράφηκε

Νοέμβριος 10, 2011, 05:09:23 μμ
Mod @ Street Bass Club
Καμμένος
Status: Συνδεδεμένος
ID Number: 1001
Γλυφάδα
So far 161.4 dB with 9kW
ε τοτε η Κίνα είναι μονόδρομος..

Να σου πω ομως, γιατι δεν μπορεις να δεις ταινίες απο Android?
Νομίζω πως μπορείς..

Και μένα μου κανε εντύπωση αυτό... Αν και δεν έχω άμεση επαφή με android (για να μη πω και κοτσάνα), έχω την εντύπωση οτι φίλος μου που έχει κινητό china, φορτώνει κανονικότατα βίντεο και τα βλέπει από android... Για τσέκαρε το λίγο.
Καταγράφηκε

Head Unit: Pioneer DEH 80PRS || Speakers and Tweeters Amplifier: 2 x Hifonics Generation X3 Colossus || Bass Amplifiers: 2 x Taramps HD8000 || Tweeters: 10 x Digital Designs B2 || Midrange Speakers: 20 x 8" Digital Designs VO-M8 || Subwoofers: 2 x Digital Designs 9518i walled || Alternator: Mechman 320A universal || Batteries: 900AH of power || Alarm: Python 5303P

Μεμβράνες αντηλιακές-ασφαλείας αυτοκινήτου & κτηρίων.
Μεμβράνες προστασίας αμαξώματος.
Μεμβράνη Carbon 3D ανάγλυφη
www.madico.gr
Νοέμβριος 10, 2011, 05:16:51 μμ
Κάφτης
**
θα το τσεκαρω και αυτο.....ουτε εγω εχω δουλεψει android,μονο απο διαφορες γνωμες οτι ξερω
Καταγράφηκε

Νοέμβριος 10, 2011, 05:38:35 μμ
Αρχικάφτης
ID Number: 3
Στην χωρα του πρωκτε
Κινα τοτε οντως μονοδρομος, ειχα ενα με android κινεζουμπα 7αρι με android και επαιζε ταινιες κανονικα, οτι ειχα βαλει εκτος απο matroska.
Καταγράφηκε

Οσο αξιζει ενας κωλος, δεν αξιζει ο κοσμος ολος.

Ξεκωλοθρευτής 2: Η μέρα της στύσης
Νοέμβριος 10, 2011, 05:57:08 μμ
Administrator
Βοηθός Εγκαταστάτη
ID Number: 1
Θα με βρείτε στο Μπουρνάζι...
S.B.C. Demo Car 159.7 db ''T3 Audio''
Κινα τοτε οντως μονοδρομος, ειχα ενα με android κινεζουμπα 7αρι με android και επαιζε ταινιες κανονικα, οτι ειχα βαλει εκτος απο matroska.

Ενα τετοιο θα τσιμπαγα..
Καταγράφηκε

Νοέμβριος 10, 2011, 08:20:16 μμ
Αρχικάφτης
ID Number: 360
δεν παει καιρος που το σκαλισα και εγω το θεμα.
απο android ειχα δυο κινητα και απο λιγα πειραματα που ειχα κανει παιξανε βιντεο τωρα δεν θυμαμαι τι και πως.

υπαρχει λοιπον αυτο το σαιτ   http://www.chinavasion.com/
γνησιο κινεζικο  ;D ;D ;D

και εχω εντοπισει αυτο

http://www.chinavasion.com/android-tablets-phones/android-pc-tablet-cvukpc06-christmas-black/?s=awr116

αν και με επεξεργαστη στα 800 μαλον ειναι λιγο οριακο αλλα για 52 ευρω μαλον αξιζει.

edit το σημαντικο μειον που ειχαν μεχρι τωρα τα κινεζικα και τα android ταμπλετ ειναι πως αν κουμπωνες κανενα στικακι ιντερνετ δεν μπορουσες να βρεις οδηγους,απο οτι ειδα σε αυτο ηδη εχουν καποια που υποστηριζονται.
Καταγράφηκε

Ο έξυπνος παραδέχεται,ο πονηρός δικαιολογείται,ο ηλίθιος επιμένει.
Νοέμβριος 10, 2011, 11:02:02 μμ
Κάφτης
**
α δλδ μπορουμε να μπουμε και ιντερνετ με καποιο usb?τα android εχουν wi-fi?μπορω να μπαινω απο του σπιτιου μου το δικτιο ασ πουμε?
« Τελευταία τροποποίηση: Νοέμβριος 10, 2011, 11:06:05 μμ by mimikos xsara » Καταγράφηκε

Νοέμβριος 10, 2011, 11:14:40 μμ
Mod @ Street Bass Club
Καμμένος
ID Number: 1001
Γλυφάδα
So far 161.4 dB with 9kW
δεν παει καιρος που το σκαλισα και εγω το θεμα.
απο android ειχα δυο κινητα και απο λιγα πειραματα που ειχα κανει παιξανε βιντεο τωρα δεν θυμαμαι τι και πως.

υπαρχει λοιπον αυτο το σαιτ   http://www.chinavasion.com/
γνησιο κινεζικο  ;D ;D ;D

και εχω εντοπισει αυτο

http://www.chinavasion.com/android-tablets-phones/android-pc-tablet-cvukpc06-christmas-black/?s=awr116
αν και με επεξεργαστη στα 800 μαλον ειναι λιγο οριακο αλλα για 52 ευρω μαλον αξιζει.

edit το σημαντικο μειον που ειχαν μεχρι τωρα τα κινεζικα και τα android ταμπλετ ειναι πως αν κουμπωνες κανενα στικακι ιντερνετ δεν μπορουσες να βρεις οδηγους,απο οτι ειδα σε αυτο ηδη εχουν καποια που υποστηριζονται.

OEOEOOEOEOEOEOEOEOEOEOEOEOE μας γ#@$@#$ς!!!!!!!! Πάνε τα λεφτάκια μου... Μπαταρίες NEXT YEAR λέμε!!!
Καταγράφηκε

Head Unit: Pioneer DEH 80PRS || Speakers and Tweeters Amplifier: 2 x Hifonics Generation X3 Colossus || Bass Amplifiers: 2 x Taramps HD8000 || Tweeters: 10 x Digital Designs B2 || Midrange Speakers: 20 x 8" Digital Designs VO-M8 || Subwoofers: 2 x Digital Designs 9518i walled || Alternator: Mechman 320A universal || Batteries: 900AH of power || Alarm: Python 5303P

Μεμβράνες αντηλιακές-ασφαλείας αυτοκινήτου & κτηρίων.
Μεμβράνες προστασίας αμαξώματος.
Μεμβράνη Carbon 3D ανάγλυφη
www.madico.gr
Νοέμβριος 10, 2011, 11:19:45 μμ
Κάφτης
**
το εχω βρει και στην ελλαδα αυτο 80 ευρω....με ελληνικο μενου ......ψηνομε τρελα.......

http://www.ricardo.gr/buy/pc/tablet-pc/%CE%B4%CE%B9%CE%B1%CF%86%CE%BF%CF%81%CE%B1/tablet-pc-22-%CE%BC%CE%B5-7-%CE%BF%CE%B8%CF%8C%CE%BD%CE%B7-256-mb-ram-%CE%BC%CE%B5-%CE%B5%CE%BB%CE%BB%CE%B7%CE%BD%CE%B9%CE%BA%CF%8C-%CE%BC%CE%B5%CE%BD%CE%BF%CF%8D/v/an660341708/

Κύρια Χαρακτηριστικά: -sensor, automatic steering display screen.
With E-Book function, office word processing and document to go Microsoft word, excel, ppt and pdf.
Support google map and market, you can download more than 20,0000 applications.
Communication software: fring, skype out, msn, skype and gtalk.
Support Flash 10.1.(extra charge for Licence)
Others: weather, clock, calendar, calculator, contacts picture capture.
Support audio formats: MP2; MP3; WAV; AAC; WMA.
Support 720p playing, video formats: MPEG1/2/4; MJPG; H263; H264.
TF Slot x 1 (Maximum: 32GB).
30pin data interface x 1.
Stereo audio Out x 1.
Microphone in x 1.
USB interface x 2.
RJ45 x 1.
Rechargeable Li-Polyer 1600MAh, 7.4V battery.
Dimension: 20.7cm x 15.7cm x 1.2cm.
Languages: Arabic, Bulgarian, Catalan, Croatian, Czech, Danish, Dutch, English, Spanish, Finnish, French, German, Greek , Hindi, Hungarian, Indonesian, Italian, Japanese, Korean, Latvian , Lithuanian, Norwegian, Poland, Portuguese, Romanian, Russian, Serbian, Slovakian, Slovenian, Swedish, Thai, Turkish, Ukrainian, Vietnamese, Chinese (Traditional), Chinese (Simplified).
Color: black, silver.
Package Included:
1 x 7" ePad
1 x AC Adapter
1 x USB Dock
1 x USB Cable
1 x User's Manual
1 x Packing Box
« Τελευταία τροποποίηση: Νοέμβριος 10, 2011, 11:36:00 μμ by mimikos xsara » Καταγράφηκε

Νοέμβριος 11, 2011, 11:17:19 πμ
Αρχικάφτης
α δλδ μπορουμε να μπουμε και ιντερνετ με καποιο usb?τα android εχουν wi-fi?μπορω να μπαινω απο του σπιτιου μου το δικτιο ασ πουμε?

ναι εχουν wi-fi τωρα δεν ξερω αυτο που ανεφερε ο βασιλης,δλδ ποσο δυνατα ειναι τα κινεζικα.
μπορεις να εχεις usb stick internet αρκει να υποστηριζεται το μοντεμακι απο τη λιστα που εχει στη σελιδα του προιοντος.
εν τω μεταξυ με τα ελληνικα που λες και το αλλο στο κινεζικο σαιτ εχει ελληνικα αλλα και γενικοτερα τα android εχουν ελληνικα.
Καταγράφηκε

Νοέμβριος 11, 2011, 03:29:47 μμ
Σκαλιστήρι
*
ID Number: 2546
Γλυφαδα
Εγκαταστάσεις - Μελέτες Hi-Fi, TV, Home Cinema. PA
Ωραια η ιδεα του tablet για Car Pc. Το καλο ειναι οτι δεν εχεις κεντρικες μοναδες στο χωρο αποσκευων, τροφοδοτικα, σταθεροποιητες κτλ. Το κακο δεν αναβαθμιζεται και δεν δεχεται εξωτερικες καρτες ηχου, tv tunner κτλ. Εξαιρεση αποτελουν τα tablet με Windows 7.

Τα περισσοτερα εαν οχι σχεδον ολα τα tablet εχουν ενσωματωμένο wi-fi module. Δεν χρειαζεται usb συσκευη.

Το Android ειναι ικανο να αναπαραγει ολα τα ειδη βιντεο χωρις κανενα προβλημα. Για τα πιο απαιτητικά MKV αλλιως Matrosca κτλ. ειναι απαραιτητη η εγκατασταση καποιου media player.

To android εχει καποιες εκδοσεις. Η πλεον χαμηλότερη ειναι η 2,2 froyo. (Σαν το tablet που δημοσιεύτηκε πιο πανω). Ενω συνηθέστερη ειναι η 2,3 και η κορυφαια 3,2 Honeycomb. Η διαφορα με τις εκδοσεις εκτος απο την ταχυτητα, αλλα και καποια αλλα χαρακτηριστικα που αφορουν κυριως την τηλεφωνια, το βασικοτερο ειναι η υποστηριξη των εφαρμογων που μπορουμε να κατεβασουμε απο το market.

Δηλαδη καποιος με την 2,2 froyo δεν ειναι συμβατος με νεα προγραμματα και εφαρμογες καθως ολες οι νεες απαιτουν 2.3 και ανω. Οπως και με την Apple με το IOS. Το καλο με το 2,2 froyo ειναι οτι ειναι ξεκλείδωτο (Jailbroken) πραγμα που μας επιτρεπει να εγκαταστησουμε εφαρμογες και απο τριτους developers εκτος απο το market. Η και εφαρμογες του market ''τροποποιημενες''. Και οι αλλες εκδοσεις ξεκλειδωνουν αλλα εχει μια σχετικη διαδικασια.

Βασικοτατο οταν κανετε επιλογη του android tablet να ρωτησετε αμα υποστηριζει τοσο σε software και hardware εφαρμογες Java , Adobe Flash και Shockwave. Εαν δεν τα υποστηριζει θα εχετε προβλημα με πλειοψηφία πολλών websites.

Τελος εαν δεν θελετε να ανακατευτείτε με αυτα υπαρχουν και tablet με windows 7 οπου μιλαμε σχεδον για κανονικο pc.  http://www.ebay.com/itm/10-1-n455-windows-7-tablet-pc-2G-500GB-Intel-Atom-1-66GHz-capacitive-Laptop-/280768390971?pt=US_Camera_Cases_Bags&hash=item415f19a73b#ht_9782wt_1139
Εδω τα εχουμε ολα. Αν και το Android ειναι πολυ σταθερο λειτουργικο.

Υπ οψην το συγκεκριμενο προιον δεν το εχω δοκιμασει προσωπικά. Εχω δει αντοιστοιχο και ηταν οκ. Αλλα σε συνομιλια με τους πωλητες θα βγαλετε ακρη.
Καταγράφηκε

Εγκαταστάσεις - Μελέτες Hi-Fi, TV, Home Cinema. P.A.

BMW E36
* Deck: Pionner P88RS
* Midbass: Rainbow SLC Kick series
* Tweeter: Eton CX 280
* Sub: Rainbow SLC 300 12'' closed box
* Amp: 6ch.  Eton PA 4506 Ενεργη οδηγηση 2+2+Bridged
* Capasitor: Stinger 1 farad
* Interconnects: By monster cable
Νοέμβριος 11, 2011, 04:22:09 μμ
Αρχικάφτης
ID Number: 1204
Ωραια η ιδεα του tablet για Car Pc.
αχχχχ.... απ το στομα μου το πηρες!
ε παιδια? καλη μαγκια δεν θα ηταν?
Καταγράφηκε
Νοέμβριος 11, 2011, 06:04:46 μμ
Καμμένος
ID Number: 582
Αθήνα
Car Audio Experience Team

Αν η audio εξοδος του προσφερει 20-20khz με μικρες αρμονικες και τουλαχιστον 1Vrms για να γινει συνδεση με το auxiliary της πηγης τοτε πιστευω οτι σε αυτα τα λεφτα που αναφερθηκαν ειναι κελεπουρι!!!
Καταγράφηκε

Νοέμβριος 11, 2011, 06:16:23 μμ
Αρχικάφτης

Τα περισσοτερα εαν οχι σχεδον ολα τα tablet εχουν ενσωματωμένο wi-fi module. Δεν χρειαζεται usb συσκευη.

ναι αυτο ειναι σωστο που λες,εγω μιλησα για ασυρματο usb στικακι καποιας εταιρειας κινητης τηλεφωνιας,δηλαδη αν δεν εχεις προσβαση σε καποιο μοντεμ/ρουτερ μεσω wi-fi να μπορεις να εχεις ασυρματο ιντερνετ παντου και μεχρι προσφατα υπηρχε θεμα με αυτες τις συσκευες.
Καταγράφηκε

Νοέμβριος 11, 2011, 07:43:26 μμ
Σκαλιστήρι
*
Γλυφαδα

ναι αυτο ειναι σωστο που λες,εγω μιλησα για ασυρματο usb στικακι καποιας εταιρειας κινητης τηλεφωνιας,δηλαδη αν δεν εχεις προσβαση σε καποιο μοντεμ/ρουτερ μεσω wi-fi να μπορεις να εχεις ασυρματο ιντερνετ παντου και μεχρι προσφατα υπηρχε θεμα με αυτες τις συσκευες.

A ok τοτε πασο..Στο tablet με τα windows 7 γινεται και αυτο.
Καταγράφηκε

BMW E36
Νοέμβριος 11, 2011, 08:01:32 μμ
Σκαλιστήρι
*
Γλυφαδα

Αν η audio εξοδος του προσφερει 20-20khz με μικρες αρμονικες και τουλαχιστον 1Vrms για να γινει συνδεση με το auxiliary της πηγης τοτε πιστευω οτι σε αυτα τα λεφτα που αναφερθηκαν ειναι κελεπουρι!!!

Στο tablet με τα win7 εχει επανω realtek High Definition chipset.
Απο αποδοση εχει Sample rate 6 kHz to 192 kHz. Με  sample resolution στα 8-, 16-, 20-, 24-, και 32-bit, SPDIF output.
Τωρα στην εξοδο δεν ξερω τι ταση βγαζει αλλα ειναι ικανη να οδηγησει μεχρι και ακουστικα κλειστου τυπου. Αρα θα φτανει και θα περισσεύει.
Ασε τα DSP οπου θα μπορεις να φορτωσεις ως εξτρα στο λειτουργικο. EQ οσων περιωχων μπορεις να φανταστεις, παραμετρικά η απλα, crossover ανα hertz, time alignment και οτι μπορεις να φανταστεις καθως η πλατφορμα του υπολογιστη ειναι ανοιχτη για ενα σωρο third parity apps.

Εδω μερικα τεστ που εχουν κανει για αυτο το chipset.

ΥΓ, Δεν γνωριζω την αξιοπιστια τους καθως δεν ειναι απο την εταιρια.
Analog Playback

FR passband ripple (from 40 Hz to 15 kHz), dB:     +0.12, -0.26
Noise level , dB (A):                                                -86.4
Dynamic range, dB (A):                                             82.0
THD, %:                                                                     0.0038   
IMD, %:                                                                   0.014   
Channel crosstalk , dB:                                          -86.0   

Ψηφιακή αναπαραγωγή.
Digital-out, operating mode :    16 bit 44 kHz
FR passband ripple (from 40 Hz to 15 kHz), dB:    +0.00, -0.02   +0.00, -0.02
Noise level , dB (A):                                               -96.9   -97.4
Dynamic range, dB (A):                                            96.6   96.6
THD, %:                                                               0.0004   0.0004
IMD, %:                                                                   0.0051   0.0051

Τωρα πρακτικα δεν ξερω εαν αξιζει καθως δεν το εχω δοκιμασει στο δρομο.
Καταγράφηκε

BMW E36
Νοέμβριος 11, 2011, 08:35:11 μμ
Κάφτης
**
σε απλες σελιδες,,,,,facebook ας πουμε....μπαινουμε χωρις προβληματα ετσι????τωρα εδω που τα λεμε η χρήση του ταμπλετ σαν car pc δεν χρειαζονται και πολλες απαιτησεις?πιο πολυ για λεζαντα το θέλουμε κακά τα ψέματα...μια ταινιούλα ένα msn και ένα facebook και ένα street bass club βέβαια είναι αρκετά?
Καταγράφηκε

Ιανουάριος 28, 2012, 04:35:52 πμ
Κάφτης
**
http://www.chinavasion.com/android-tablets-phones/android-pc-tablet-cvukpc06-christmas-black/?s=awr116   (sto kato meros tis selidas)

τελικα η αγορα τισ κινεζουμπας εγινε.....η ερωτηση  ειναι μπορει να συνδεθει με τον auxiliary της πηγης?δν βρησκω χαρακτιριστικα audio
Καταγράφηκε

Ιανουάριος 28, 2012, 10:15:38 πμ
my whatsup: 6989647090
Υπεύθυνος Βορείου Ελλάδος
Ηλεκτρονικός
ID Number: 36
Thessaloniki
Team Soundwave - kataraman
Να προσεχεις τον Chinavasion γιατι πολλες φορες δεν στελνει αντικειμενα με την μονιμη δικαιολογια οτι κολανε στο τελωνιο...Εγω δεν ξανα περνω απο αυτον ευκολα στο ebay ειναι πιο συγουρα και με πιο καλες τιμες!!!Πια πηγη φορας???
Καταγράφηκε

2x Formula-X FX15D2 NEW + Formula-X 4000D = 153.76db
Ιανουάριος 28, 2012, 10:23:02 μμ
Κάφτης
**
8600 ....το χω στα χερια μου κωστα....απο ελλαδα το πηρα.
Καταγράφηκε

Ιανουάριος 29, 2012, 12:27:41 πμ
my whatsup: 6989647090
Υπεύθυνος Βορείου Ελλάδος
Ηλεκτρονικός
ID Number: 36
Thessaloniki
Team Soundwave - kataraman
Τι θες να κανεις τωρα γιατι δεν καταλαβα...
Καταγράφηκε

2x Formula-X FX15D2 NEW + Formula-X 4000D = 153.76db
Ιανουάριος 29, 2012, 01:59:28 πμ
Κάφτης
**
να συνδεσω το ταβλετ στο aux της 8600.......
Καταγράφηκε

TinyPortal © 2005-2011